2019.10.24
Witaj świecie
Hello world tak zaczyna się każda nowa przygoda w świecie IT. W większości tą przygodą jest nauka jakiegoś języka programowania i próba wyświetlenia tego napisu na ekranie użytkownika. W niektórych języka programowania wymaga to kilka linijek kodu, w innych (jak np. w Pythonie) aż 1. Nie wierzysz?
Oto jak prosto można to zrobić:
Prawda, że proste?
Jaki to ma związek z tym wpisem? Ano taki, że ten blog oraz wszystko, co z nim związane, będzie swojego rodzaju przygodą i jak w każdej innej przygodzie, trzeba postawić ten pierwszy krok, aby ją rozpocząć.
Czym jeszcze ma być ten blog?¶
Zdecydowanie ma być miejscem dla wszystkich, którzy są zainteresowani szeroko rozumianym testowaniem oprogramowania oraz wszystkim, co jest z nim związane. Będę starał się dostarczyć Ci, drogi czytelniku, jak najlepszych treści, które wprowadzą Cię w ten świat, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z testowaniem oprogramowania lub pozwolą Ci rozwinąć swoje skrzydła i być może pomogą w realizację Twoich planów związanych z pracą testera.
Jeśli zastanawiasz się, kim jestem i dlaczego sądzę, że jestem w stanie Ci w tym pomóc, to zachęcam do zapoznania się ze stroną o mnie. Możesz również zajrzeć na mój profil na LinkedIn.
Mam nadzieję, że choć trochę zainteresowałem Cię do tego, aby częściej odwiedzać tego bloga.
Backlinks:
Najmniejszy framework do testów w Pythonie
Jeśli interesujesz się choć trochę programowaniem, to zapewne trafiłeś kiedyś na artykuły porównujące, ile linii kodu potrzebnych jest do stworzenia uwielbianego hello world w różnych językach programowania. Sam zresztą pokazywałem, w pierwszym wpisie na tym blogu ile linii kodu potrzebne jest w Pythonie, aby wyświetlić proste witaj swiecie. A co by się stało, gdybyśmy w tych rozważaniach poszli ciut dalej i zastanowili się, ile potrzebnych jest linii kodu, aby stworzyć działający framework do testów?
Jak zacząć automatyzować testy?
Poznaj 12 pytań, które pomogą Ci rozpocząć proces automatyzacji testów. W zupełnym oderwaniu od języka programowania, frameworków do testów oraz technologi w jakiej napisana została aplikacja, którą będziesz testować. Całość opisana prostym i zrozumiałym językiem.
Pobieram darmowy poradnik