Przejdź do treści

Nazywam się Maciej Kusz i od 2008 roku zajmuję się testowaniem oprogramowania. Na początku były to testy manualne, od 2011 początki testów automatycznych, a od 2013 automatyzacją testów z wykorzystaniem języka Python . Przez te kilka lat, zdarzyło mi się już być w kilku firmach i w kilku różnych projektach. Na stronie o mnie , znajdziesz ciut więcej informacji na ten temat.

Newsletter

Chcesz być powiadamiany o nowościach na tej stronie oraz innych moich projektach? Jeśli tak, to zapisz się poniżej do newsletter'a. Wszystkie podane przez Ciebie dane, będą przetwarzane zgodnie z polityką prywatności .


Regulamin
Zarządzanie ciasteczkami

Witaj świecie

witaj-swiecie.jpg Wykorzystano zdjęcie autorstwa Maksim Goncharenok z Pexels

Hello world tak zaczyna się każda nowa przygoda w świecie IT. W większości tą przygodą jest nauka jakiegoś języka programowania i próba wyświetlenia tego napisu na ekranie użytkownika. W niektórych języka programowania wymaga to kilka linijek kodu, w innych (jak np. w Pythonie ) aż 1. Nie wierzysz?

Oto jak prosto można to zrobić:

print("Hello world")

Prawda, że proste?

Jaki to ma związek z tym wpisem? Ano taki, że ten blog oraz wszystko, co z nim związane, będzie swojego rodzaju przygodą i jak w każdej innej przygodzie, trzeba postawić ten pierwszy krok, aby ją rozpocząć.

Czym jeszcze ma być ten blog?

Zdecydowanie ma być miejscem dla wszystkich, którzy są zainteresowani szeroko rozumianym testowaniem oprogramowania oraz wszystkim, co jest z nim związane. Będę starał się dostarczyć Ci, drogi czytelniku, jak najlepszych treści, które wprowadzą Cię w ten świat, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z testowaniem oprogramowania lub pozwolą Ci rozwinąć swoje skrzydła i być może pomogą w realizację Twoich planów związanych z pracą testera.

Jeśli zastanawiasz się, kim jestem i dlaczego sądzę, że jestem w stanie Ci w tym pomóc, to zachęcam do zapoznania się ze stroną o mnie . Możesz również zajrzeć na mój profil na LinkedIn .

Mam nadzieję, że choć trochę zainteresowałem Cię do tego, aby częściej odwiedzać tego bloga.Jak zacząć automatyzować testy? Poznaj 12 pytań, które pomogą Ci rozpocząć proces automatyzacji testów. W zupełnym oderwaniu od języka programowania, frameworków do testów oraz technologi w jakiej napisana została aplikacja, którą będziesz testować. Całość opisana prostym i zrozumiałym językiem.
Pobieram darmowy poradnik