Przejdź do treści

Nazywam się Maciej Kusz i od 2008 roku zajmuję się testowaniem oprogramowania. Na początku były to testy manualne, od 2011 początki testów automatycznych, a od 2013 automatyzacją testów z wykorzystaniem języka Python. Przez te kilka lat, zdarzyło mi się już być w kilku firmach i w kilku różnych projektach. Na stronie o mnie, znajdziesz ciut więcej informacji na ten temat.

Newsletter

Chcesz być powiadamiany o nowościach na tej stronie oraz innych moich projektach? Jeśli tak, to zapisz się poniżej do newsletter'a. Wszystkie podane przez Ciebie dane, będą przetwarzane zgodnie z polityką prywatności.


Regulamin
Zarządzanie ciasteczkami

Blog

Testowanie Oprogramowania Podcast - Testerskie ścieżki rozwoju

Gościnne wystąpienie u Norberta Jankowskiego ze Szkoły Testowania i jego Testowanie oprogramowania Podcast, gdzie rozmawiamy między innymi o rozwoju zawodowym testera.

Testowanie Oprogramowania Podcast - Testerskie ścieżki rozwoju

 

Plany vs. rzeczywistość (vlog 001)

Zapraszam do krótkiego filmu, w którym opowiem o tym, jak rzeczywistość potrafi modyfikować wszelkie plany, czyli jak w projektach IT zmieniające się wymagania potrafią wpłynąć na jakość oprogramowania oraz sam proces testowania.

Plany vs. rzeczywistość (vlog 001)

 

Jeszcze mniejszy framework do testów w Pythonie

Jeszcze mniejszy framework do testów w Pythonie

Wykorzystano zdjęcie autorstwa Markus Spiske z Pexels

Poniższy wpis jest kontynuacją poprzedniego wpisu, gdzie próbowałem pokazać Ci jak w Pythonie można stworzyć najmniejszy framework do testów.

Czym się dzisiaj wspólnie zajmiemy?

Otóż odpowiemy sobie na 2 pytania:

  1. Czy aby na pewno 16 linijek kodu, to najmniejsza możliwa ilość?
  2. Czy da się w tych 16 linijkach kodu stworzyć bardziej rozbudowany framework?

Odpowiedzi na te pytania zapewne się domyślasz, ale jeśli chcesz wiedzieć jak, to nie pozostaje Ci nic innego jak zagłębić się w dalszą część tego wpisu.

Czytaj więcej

Najmniejszy framework do testów w Pythonie

Najmniejszy framework do testów w Pythonie

Wykorzystano zdjęcie autorstwa ready made z Pexels

Jeśli interesujesz się choć trochę programowaniem, to zapewne trafiłeś kiedyś na artykuły porównujące, ile linii kodu potrzebnych jest do stworzenia uwielbianego hello world w różnych językach programowania. Sam zresztą pokazywałem, w pierwszym wpisie na tym blogu ile linii kodu potrzebne jest w Pythonie, aby wyświetlić proste witaj swiecie. A co by się stało, gdybyśmy w tych rozważaniach poszli ciut dalej i zastanowili się, ile potrzebnych jest linii kodu, aby stworzyć działający framework do testów?

Czytaj więcej

Ucz się na cudzych błędach

Ucz się na cudzych błędach

Prowodyrem tego wpisu jest mój młodszy syn, a cała historia wydarzyła się jednego z jesiennych wieczorów. Jeśli więc jesteś ciekaw, co też młody przeskrobał i jaki to związek ma z nauką czegokolwiek, to zapraszam do dalszej lektury.

Czytaj więcej

Jak zacząć automatyzować testy? Poznaj 12 pytań, które pomogą Ci rozpocząć proces automatyzacji testów. W zupełnym oderwaniu od języka programowania, frameworków do testów oraz technologi w jakiej napisana została aplikacja, którą będziesz testować. Całość opisana prostym i zrozumiałym językiem.
Pobieram darmowy poradnik